حرکت کردن درمان التهاب رژیم غذایی رژیم غذایی

حرکت کردن: درمان التهاب رژیم غذایی رژیم غذایی سرطان کبد مطالعه بیماری پیشگیری سرطانزا تغذیه صفراوی

گت بلاگز اخبار اجتماعی با وجود آنفلوآنزا، مرغ و تخم‌مرغ بخوریم؟!

گرچه طی سال گذشته و امسال دو سویه تازه از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نگرانی‌های بسیاری بین مردم جهت تامین تخم‌مرغ مورد نیازشان به وجود آورده هست، ولی علی رغم تص

با وجود آنفلوآنزا، مرغ و تخم‌مرغ بخوریم؟!

با وجود آنفلوآنزا، مرغ و تخم مرغ بخوریم؟!

عبارات مهم : ویروس

گرچه طی سال گذشته و امسال دو سویه تازه از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نگرانی های بسیاری بین مردم جهت تامین تخم مرغ مورد نیازشان به وجود آورده هست، ولی علی رغم تصور عامه، مصرف مرغ و تخم مرغ حتی در صورت قابل انتقال بودن این بیماری به انسان، مخاطره ای جهت مصرف کنندگان نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، سال ها و بلکه دهه هاست که سویه های تازه و جدیدترش به کشورهای متفاوت می رود و بسته به سیستم پرورش صنعتی و سنتی، تلفات قابل توجهی از گله های مولد و واحدهای پرورشی را از بین می برد. تلفات این ویروس بیماری زا از سال گذشته تاکنون بی سابقه بوده و حدود ۵۰ میلیون قطعه مرغ را در واحدهای پرورشی کشور عزیزمان ایران آلوده کرده و از بین برده است.

در چنین شرایطی و با بیانات وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر قابل انتقال بودن سویه تازه این بیماری که یکی – دو هفته اخیر به کشور عزیزمان ایران وارد شده، نگرانی های بسیاری جهت مصرف مرغ و تخم مرغ ایجاد شده است است.

با وجود آنفلوآنزا، مرغ و تخم‌مرغ بخوریم؟!

در این باره علی اصغر ماکنعلی – معاون بهداشتی و پیشگیری شرکت دامپزشکی کشور – به ایسنا، گفت: مردم غیر از تماس با پرندگان زنده آلوده به این بیماری هیچ مخاطره ای جهت مبتلا شدن ندارند و بدون نگرانی می توانند مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از بازار تهیه و مصرف کنند؛ بنابراین جای هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گفته وی، اگر یک نفر به مرغداری وارد شود و در هوای آلوده تنفس کند یا این که یک نفر با دیدن پرنده مرده ای مانند قو نسبت به کندن پر آن که قیمت مناسبی دارد، اقدام کند به عنوان یک واکنش‌ها پرخطر محسوب می شود. لذا به مردم توصیه می کنیم به جای ایجاد تشویش و نگرانی در جامعه، توصیه ها و دستورالعمل های شرکت دامپزشکی در خصوص چگونگی پیشگیری و مقابله این بیماری را جدی بگیرند و موارد آن را جهت کم کردن مخاطره و ریسک انتقال این بیماری رعایت کنند.

گرچه طی سال گذشته و امسال دو سویه تازه از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نگرانی‌های بسیاری بین مردم جهت تامین تخم‌مرغ مورد نیازشان به وجود آورده هست، ولی علی رغم تص

معاون بهداشتی و پیشگیری شرکت دامپزشکی کشور گفت: این که بعضا گفته می شود این ویروس یا ویروس دیگری از آنفلونزای فوق حاد پرندگان به مرغداری های گوشتی سرایت کرده، درست نیست. آیا که علی رغم مرغداری های پرورش دهنده مرغ تخم گذار، مرغداری های گوشتی به علت کوتاه بودن دوره تولیدشان، جمع آوری کود در آخر دوره و غیره امکان آلوده شدن و گسترش ویروس در آنها بسیار پایین و به اصطلاح علمی قابل اغماض است.

ماکنعلی اظهار کرد: حدود ۲۴ هزار و ۷۷۷ مرغداری گوشتی وجود دارد که فقط ۱۰ مرغداری تاکنون آلوده شده است اند؛ بنابراین هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، با در نظرگرفتن این که سویه تازه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از کیاشهر و پارک ملی حیات وحش بوجاق شروع شد و به دریاچه خلیج فارس پایتخت کشور عزیزمان ایران هم رسید، شرکت دامپزشکی باید اطلاع رسانی ها و کارها قرنطینه ای و بهداشتی را شدت یافتن کند تا بتواند جلوی ورود این سویه تازه به جمعیت طیور که بخش زیادی از آنها معدوم شده است اند را بگیرد. از سوی دیگر مردم نیز باید توصیه های بهداشتی دستگاه های متولی را رعایت کنند. البته به گفته مسئولان شرکت دامپزشکی مصرف مرغ و تخم مرغ موجود در بازار که تحت نظارت کامل این دستگاه نظارتی هست، هیچ مسئله و مخاطره ای جهت مردم ندارد.

با وجود آنفلوآنزا، مرغ و تخم‌مرغ بخوریم؟!

واژه های کلیدی: ویروس | بیماری | بهداشتی | پرندگان | پرندگان | دامپزشکی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz